Idź do treści strony
ZIT
07.04.2021 09:37

Zapraszamy na wysłuchania publiczne - nowa perspektywa finansowa UE

7 kwietnia rozpoczyna się cykl wysłuchań publicznych dotyczących nowej perspektywy finansowej UE (2021-2027). Jako pierwszy omawiany będzie projekt Umowy Partnerstwa, a w kolejnych terminach można będzie wyrazić swoją opinię na temat projektów  poszczególnych krajowych programów operacyjnych.

Umowa Partnerstwa (UP) to uzgodniona z Komisją Europejską strategia wykorzystania funduszy europejskich w Polsce w latach 2021-2027. Dokument ten określa cele i sposób inwestowania środkó unijnych w ramach tzw. polityki spójności - razem ok. 76 miliardów euro. Projekt UP przedstawiony został oficjalnie w styczniu 2021 i do 22 lutego można było składać uwagi do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Oprócz projektu UP wyznaczono już terminy wysłuchań dla trzech kolejnych programów:

  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (21 kwietnia),
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (29 kwietnia),
  • Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (13 maja).

Terminy wysłuchań dla kolejnych programów będą opublikowane wkrótce na stronie https://www.wysluchania-nowaperspektywa.pl/

Na tej samej stronie znaleźć można więcej informacji o wysłuchaniach oraz zgłosić swój udział. Istota wysłuchań polega bowiem na tym, że każdy obywatel może podczas nich wygłosić swoją opinię na temat projektu w obecności przedstawicieli rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, biznesu i innych zainteresowanych środowisk. Zachęcamy do aktywnego udziału!

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 10°C
Częściowe zachmurzenie 18°C